ŞEHRİN YANIBAŞINDA DOĞA HAYATI

Proje Detay

Deresi, tarihi kalesi, el değmemiş ormanlık alanları ve tertemiz havasıyla, son yıllarda doğal yaşama ve yatay mimariye artan ilgi sonucu İstanbul’un en çekici bölgesi haline gelen; eski adıyla Rhebas, şimdiki adıyla Riva…

Düşler Vadisi’ne ev sahipliği yapan Beykoz’un bu şirin sahil kasabası, doğayla içi içe yemyeşil villa yaşamının yanı sıra zemin sağlamlığıyla da ön plana çıkıyor. Karadeniz’in cennet kıyısı Riva’ya gelenler, İstanbul’un sağlam zemin üzerine inşa edilen ayrıcalıklı yaşamıyla tanışma fırsatını yakalıyor.

Osmanlı döneminde Rumlar tarafından terkedilen ve sonrasında Doğu Karadeniz’den gelen göçmenlerin Çayağzı Deresi diye adlandırdığı, Riva Deresi. Derinliğiyle birçok canlıya hayat veren Riva Deresi, kilometrelerce uzunluğuyla milyonlarca İstanbullu’nun da su ihtiyacını karşılayan bir hayat suyu aslında. Plajlarında serinlemek de mümkün, tertemiz havasında nefeslenmek de. Derin sularında balık avlamak da mümkün, kıyılarında tatil yapmak da. Hem İstanbul’un hem doğal hayatın bu kadar içinde, el değmemiş cennet bir köşe…

Psödömakiyi duyanınız var mı? Nemli karakterli, daha ağaçcıl bitki topluluklarından meydana gelen bir maki cinsi. Riva’nın hakim bitki örtüsü. Riva’ya geldiğinizde bunun gibi adını bile duymadığınız birçok bitkiyle karşılaşırsınız. Birçok yeni ağaç türüne dokunursunuz. Beykoz’u farklı kılan da bu zaten. Bu topraklar o kadar çok bitkiye hayat veriyor ki… O kadar bereketli ki…

,

Cam işçiliğiyle meşhur Beykoz’un cam sanatı konusunda en önemli merkezlerinden birisi de Riva. Zamanla kaybolduğu düşünülen bu eski sanat, Riva’da bulunan Cam Ocağı Vakfı ve Cam Sanat Merkezi sayesinde hala tüm itibarıyla ayakta, hala yaşıyor. Cam atölyelerinde her gün, her an yeni keşifler ve heyecanlar yaşanıyor. Cam sanatı Riva’da nefes alıyor, geleceğin sanatçıları Riva’da yetişiyor.

AYRICALIĞIN SU GİBİ AKTIĞI BİR DÜNYA

Kendine ait kumsalı olan çevre dostu bir lagün…
Hayatın farklı heyecanlarını keşfedeceğiniz bir göl, sıcaklığın keyfini çıkaracağınız bir kumsal, dilediğiniz an dalabileceğiniz dupduru bir mavilik…

DOĞAL BESLENEREK, TARIMINI KENDİN YAPARAK

 

Ekilebilir alanlar dediğimiz bölüm, tamamen toprakla uğraştığınız, ekip biçtiğiniz ve doğayla el ele ortaya çıkardığınız lezzetlerin tadına vardığınız bir alan. Bu alanın içerisinde; sebze ve meyve tarım alanları, Gastronomi ve Degüstasyon Merkezi, Permakültür Kulübü, sera, organik kafe, eğitim parterleri, çiftlik ve kümes bulunuyor.

Permakültür; gıda, enerji, barınak ve tüm ihtiyaçlar kapsamında sürdürülebilir bir yaşam için, insanı doğayla bütünleyen bir tasarım anlayışı. Bu vadide tamamen toprakla uğraşıyor, tarım araştırmaları yapıyor, organik atıkları geri dönüşüme kazandırıyor, ekip biçtiğiniz ve doğayla el ele ortaya çıkardığınız lezzetlerin sofralarınıza taşıyorsunuz. Düşler Vadisi’ne adımınızı attığınız an tazelenmeye başlıyorsunuz.

Tohumları güzelce ekeceksiniz, sonra o tohumlar filiz verecek ve fidanlara dönüşecek. Doğadan aldığınızı kendi geleceğiniz için doğaya geri vereceksiniz. Bundan daha güzel, daha dinlendirici bir uğraş olabilir mi?

KENDİNİ TEMİZLEYEN GÖLET

Düşler Vadisi, yaşamın her alanında sizleri suyla buluşturuyor. Lagünün devamında tamamen doğal sulardan oluşan, bitkiler ve ortamdaki bakteriler yoluyla kimyasala gerek duymadan kendini temizleyen biyolojik bir gölet, göletimizin çevresinde ise kafeler, iskeleler, yürüme yolları ve meyvelik alanlar bulunuyor.

SOSYAL YAŞAM

Yeni ekilmiş meyve ve sebzelerin kokusunu çekiyorsunuz içinize. Riva’da dalından topluyorsunuz tazeliği. Sahilindeki balıkçı lokantalarında taptaze balıkların tadına bakınca anlıyorsunuz, hayatın ne denli lezzetli olduğunu. Çocuklarınız hiçbir katkı maddesine maruz kalmayan sebzelerle besleniyor.Organik yaşanıyor her şey. Doğanın terapi gücünü ve kuzeyden gelen yemyeşil nefesi hissediyorsunuz.

Riva’da yaşam, o kadar taze, o kadar doğal ki; düş sanıyor insan, gerçekleri.

GELECEK NESİLLERİN DOĞASI

Gelecek nesillere doğa sevgisini aşılamanın yanı sıra ailelere, kültürlü ve eğitimli bireyler yetiştirme yolunda kolaylık sunuyor.
Doğanın içinde eğitim almak ise çocuklarımıza sağlık ve yaratıcılık katıyor.

TEK İHTİYACINIZ BU VADİDE YAŞAMAK!

Düşler Vadisi, doğayla iç içe bir villa yaşamını hayata geçirmekle kalmıyor; eczaneden fırına, marketten kırtasiyeye, giyimden kuru temizlemeye tüm ihtiyaçların eksiksiz karşılanabileceği benzersiz bir dünyanın kapılarını aralıyor. Dilerseniz villanızda ailenizle vakit geçiriyor, dilerseniz göl manzaralı kafe ve restoranlarda komşularınızla tatlı sohbetlerin keyfine varıyorsunuz.

DOĞANIN İÇİNDE SPORLA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLAYARAK

Düşler Vadisi’nde ister squash salonunda ister fitness salonunda ter atın, dilerseniz kanoyla gezinmenin dilerseniz kapalı havuzda yüzmenin keyfine varın.
Ya da pilates stüdyolarında veya Spa’da tazelenin. Ne de olsa düşler bu vadi etrafında dönüyor.

DOĞANIN İÇİNDE BİR ADIMDA ŞEHİRDE

Beykoz’un Riva bölgesinde bulunan vadimiz, iki havalimanına da eşit mesafede.
Dilediğinizi kullanabiliyorsunuz.
Çevreyolu’na 6 km, FSM Köprüsü’ne ise 15 dakikalık mesafedesiniz.
Üstelik trafik karmaşasından uzakta, şehre yakın bir konumdasınız.
Bir de tabi Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Yolu avantajına sahipsiniz.

Şehir de yeşil de elinizin altında.

Proje No : 5089
Konumu : İstanbul / Beykoz / Riva Köyü
Satış Ofisi Adresi : Hacı Kadın Mah, Atatürk Bulvarı, İ.M.Ç 2. Blok İç Kapı No.2616, Unkapanı, Fatih/İstanbul
Teslim Tarihi : Kasım 2021
Projedeki Konut Sayısı : 509
Oda Seçenekleri : 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 4,5+1
Metrekare Seçenekleri : 152 - 440
Kira Getirisi :
Toplam Proje Alanı : 869.362 m2

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

© 2020 El Hayat Emlak.com Tüm hakları saklıdır.
El Hayat Emlak

El Hayat Emlak

Genellikle bir saat içinde yanıt verir.

I will be back soon

El Hayat Emlak
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Sohbet Başlatın
chat iletişim